NEPŘEHLÉDNĚTE

Kulturně-historický festival Raduň v sedmi staletích (1320–2020)

Před sedmi sty lety figuroval jistý Fridrich z Raduně mezi svědky uvedenými v listině hradeckého purkrabího. Až na jméno toho moc o Fridrichovi nevíme, pravděpodobně byl pánem raduňské vsi a bydlel v místní tvrzi. Jisté je, že se tak začala psát historie Raduně a zdejšího šlechtického sídla.  Z bohatých dějin raduňské rezidence a potažmo i celé vsi bylo asi nejskvělejší dobou 19. století. Zámek pozvolna získával dnešní podobu, proměnil se celý areál, v němž vyrostl anglický park s unikátní oranžerií.

Pro oslavu sedmisetletého výročí připravujeme na zámku kulturně-historický festival, který nabídne nejrůznější akce, koncerty, výstavy. Provedeme vás sedmi staletími hudby i dějinami umění aranžování květin, připravujeme degustace vín i historických jídel, prostě širokou škálu zážitků. Smyslem všech těchto akcí je nabídnout kultivované, estetické i emoční prožitky spojený se sedmisetletou historií Raduně. Co nejsrdečněji vás na ně zveme a těšíme se na setkávání s vámi.


Zprávy

Aktuální opatření k zamezení šíření COVID-19 na objektech ve správě Národního památkového ústavu

10. 9. 2020

Vážení návštěvníci, v souladu s nařízením Ministerstva zdravotnictví ČR Vás prosíme, abyste při návštěvě interiérů našich objektů používali roušky.

Kupte si vstupenky na naše památky online

8. 7. 2020

Na naše památky si od tohoto roku můžete koupit vstupenky i na internetu. Přečtěte si detailní informace, jak postupovat při nákupu.

témata roku 2020

Každý rok si připomínáme důležitá výročí historických událostí i osobností nebo upozorňujeme na témata, která považujeme za podstatná. Letos jsme pro vás připravili: