NEPŘEHLÉDNĚTE

Kulturně-historický festival Raduň v sedmi staletích (1320–2020)

Před sedmi sty lety figuroval jistý Fridrich z Raduně mezi svědky uvedenými v listině hradeckého purkrabího. Až na jméno toho moc o Fridrichovi nevíme, pravděpodobně byl pánem raduňské vsi a bydlel v místní tvrzi. Jisté je, že se tak začala psát historie Raduně a zdejšího šlechtického sídla.  Z bohatých dějin raduňské rezidence a potažmo i celé vsi bylo asi nejskvělejší dobou 19. století. Zámek pozvolna získával dnešní podobu, proměnil se celý areál, v němž vyrostl anglický park s unikátní oranžerií.

Pro oslavu sedmisetletého výročí připravujeme na zámku kulturně-historický festival, který nabídne nejrůznější akce, koncerty, výstavy. Provedeme vás sedmi staletími hudby i dějinami umění aranžování květin, připravujeme degustace vín i historických jídel, prostě širokou škálu zážitků. Smyslem všech těchto akcí je nabídnout kultivované, estetické i emoční prožitky spojený se sedmisetletou historií Raduně. Co nejsrdečněji vás na ně zveme a těšíme se na setkávání s vámi.Zprávy

Věrnostní program Klíč k památkám po pěti letech končí

9. 12. 2020

Věrnostní program a informační portál Klíč k památkám bude ke konci letošního roku po pěti letech užívání ukončen. Aplikace, která byla vytvořena v roce 2015, již...

Kupte si vstupenky na naše památky online

8. 7. 2020

Na naše památky si od tohoto roku můžete koupit vstupenky i na internetu. Přečtěte si detailní informace, jak postupovat při nákupu.

témata roku

Každý rok si připomínáme důležitá výročí historických událostí i osobností nebo upozorňujeme na témata, která považujeme za podstatná. Letos jsme pro vás připravili: