kulturně-historický festival Raduň v sedmi staletích (1320–2020)

Kulturně-historický festival Raduň v sedmi staletích (1320–2020)

Před sedmi sty lety figuroval jistý Fridrich z Raduně mezi svědky uvedenými v listině hradeckého purkrabího. Až na jméno toho moc o Fridrichovi nevíme, pravděpodobně byl pánem raduňské vsi a bydlel v místní tvrzi. Jisté je, že se tak začala psát historie Raduně a zdejšího šlechtického sídla.  Z bohatých dějin raduňské rezidence a potažmo i celé vsi bylo asi nejskvělejší dobou 19. století. Zámek pozvolna získával dnešní podobu, proměnil se celý areál, v němž vyrostl anglický park s unikátní oranžerií.

Pro oslavu sedmisetletého výročí připravujeme na zámku kulturně-historický festival, který nabídne nejrůznější akce, koncerty, výstavy. Provedeme vás sedmi staletími hudby i dějinami umění aranžování květin, připravujeme degustace vín i historických jídel, prostě širokou škálu zážitků. Smyslem všech těchto akcí je nabídnout kultivované, estetické i emoční prožitky spojený se sedmisetletou historií Raduně. Co nejsrdečněji vás na ně zveme a těšíme se na setkávání s vámi.


Akce

Pro děti

Dožínková slavnost

  • Raduň ()
  • 15. 8. 2020
  • 11.00–20.00
Společenské akce

Empírová slavnost

  • Raduň ()
  • 29. 8. 2020
  • 14.00–23.00

Zprávy

Nesedíme doma se založenýma rukama. Na hradech a zámcích šijí roušky, uklízejí interiéry i zahrady

19. 3. 2020

Hrady a zámky ve správě Národního památkového ústavu zůstávají pro veřejnost uzavřené, ale určitě nejsou liduprázdné. Zaměstnanci se nadále starají o svěřené památky i...

témata roku 2020

Každý rok si připomínáme důležitá výročí historických událostí i osobností nebo upozorňujeme na témata, která považujeme za podstatná. Letos jsme pro vás připravili: