Informace pro návštěvníky

Vážení a milí návštěvníci připravili jsme pro vás velikonoční prohlídky. Nabízíme nejen jarně vyzdobené interiéry, ale ukážeme vám také velikonoční tradice Německa a Anglie, tedy zemí, v nichž se pohybovali poslední kosmopolitní majitelé zámku.  

----------------

Dovolte rovněž, abychom Vás informovali o dokončení  stavební části celkové památkové obnovy renesančně-barokního jižního suterénu a zahájení příprav expozice věnované architektonickým proměnám zámku od středověkého hradu k romantickému knížecímu sídlu a informacím o jeho postupné provozně-technické modernizaci.

Veřejnost současně upozorňujeme, že byla zahájena památková obnova novogotické hradební zdi. Z tohoto důvodu prosíme o shovívanost s nutností uzavřít horní terasu

u zámku a pochůzí komunikaci pod hradbou. Stavební práce budou prováděny s největší ohleduplností vůči návštěvníkům a jejich bezpečnosti. Samotného návštěvního provozu a kulturních akcí na zámku, v oranžérii se zahradou a v parku se tato stavební činnost nedotkne. 

Parkoviště

Parkoviště v bezprostředním sousedství zámeckého parku, cca 100 metrů od vstupu do zámku.

Bezbariérový přístup

Bezbariérový vstup je možný do přízemí návštěvního centra v sýpce a do okrasné zahrady u oranžérie; pro návštěvu oranžérii je možné využít mobilní nájezdní plošiny. 

Mazlíčci

Pro vstup malých zvířat je nutné výjimečné povolení správy zámku; do prostor oranžérie se zahradou je vstup zvířat zakázán všeobecně.

Cyklisté

Cyklistické trasy vedou po okraji vnější hranice zámeckého parku. V zámeckém parku je pohyb osob na kolech zakázán.

Občerstvení

U parkoviště v blízkosti zámku kiosek s nabídkou jednoduchého občerstvení, nealkoholických nápojů, piva a zmrzliny.