Informace pro návštěvníky

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Vážení návštěvníci a příznivci státního zámku Raduň, letošní hlavní sezonu jsme zahájili 1. května 2018. Od tohoto dne jsou každý den – s výjimkou pondělí – připraveny dva prohlídkové okruhy, ve kterých Vám mj. představujeme nejen poslední přírůstky raduňského mobiliárního zařízení, ale nabízíme také nová květinová a dekorační aranžmá.    

Prázdninová otevírací doba zámku:
 denně kromě pondělí 10.00 až 17.00 hodin /bez polední přestávky/; poslední prohlídka v uzavírací dobu,
 tj. v 17.00 hodin  
 
Prázdninová otevírací doba sýpky s návštěvním centrem a oranžerie se zahradou: 
denně kromě pondělí 9.30 až 17.00 hodin /bez polední přestávky/. 

NEPŘEHLÉDNĚTE!!!
ČAJ O PÁTÉ, 1. září 2018, 17.00 HODIN, ZÁMECKÁ ORANŽÉRIE SE ZAHRADOU;
bližší podrobnosti v rubrice „akce-společenské akce, září 2018“

Dovolte rovněž, abychom Vás informovali o dokončení  stavební části celkové památkové obnovy renesančně-barokního jižního suterénu a zahájení příprav expozice věnované architektonickým proměnám zámku od středověkého hradu k romantickému knížecímu sídlu a informacím o jeho postupné provozně-technické modernizaci.
 
KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY TĚCHTO PROSTOR se budou konat od 21. července do 30. září, a to vždy v sobotu a neděli ve 13.00, 14.00,  15,00 a 16.00 hodin; minimální počet osob ve skupině 5, maximální počet osob ve skupině 50 osob;

délka prohlídky cca 40 minut; vstupné za dospělou osobu 40,00 Kč, za dítě od šesti let a studenty do čtyřiadvaceti let 30,00 Kč.

Návštěvníky bude provázet PhDr. Dana Kouřilová, autorka stavebně-historického průzkumu těchto prostor a spoluscénáristka příslušné expozice.

Prohlídky ve všedních dnech jsou možné pouze po předchozí dohodě se správou zámku pro organizované skupiny nad 10 osob.


Veřejnost současně upozorňujeme, že byla zahájena památková obnova novogotické hradební zdi. Z tohoto důvodu prosíme o shovívanost s nutností uzavřít horní terasu
u zámku a pochůzí komunikaci pod hradbou. Stavební práce budou prováděny s největší ohleduplností vůči návštěvníkům a jejich bezpečnosti. Samotného návštěvního provozu a kulturních akcí na zámku, v oranžérii se zahradou a v parku se tato stavební činnost nedotkne.