Informace pro návštěvníky

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Vážení návštěvníci a příznivci státního zámku Raduň, letošní hlavní sezonu jsme zahájili 1. května 2018. Od tohoto dne jsou každý den – s výjimkou pondělí – připraveny dva prohlídkové okruhy, ve kterých Vám mj. představujeme nejen poslední přírůstky raduňského mobiliárního zařízení, ale nabízíme také nová květinová a dekorační aranžmá.   

PŘIPRAVUJEME TRADIČNÍ

ZÁMECKÝ HALLOWEEN ANEB NOC DUCHŮ A STRAŠIDEL

SOBOTA 3. LISTOPADU OD 15 DO 22.00 HODIN 

REZERVACE VSTUPENEK OD 26. ŘÍJNA DENNĚ OD 8 DO 16 HODIN VÝHRADNĚ TELEFONICKY NA ČÍSLE 553 796 203 NEBO 724 664 015 

 

Dovolte rovněž, abychom Vás informovali o dokončení  stavební části celkové památkové obnovy renesančně-barokního jižního suterénu a zahájení příprav expozice věnované architektonickým proměnám zámku od středověkého hradu k romantickému knížecímu sídlu a informacím o jeho postupné provozně-technické modernizaci.
 
KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY TĚCHTO PROSTOR se budou konat od 21. července do 30. září, a to vždy v sobotu a neděli ve 14.00,  15,00 a 16.00 hodin; minimální počet osob ve skupině 5, maximální počet osob ve skupině 50 osob;

délka prohlídky cca 40 minut; vstupné za dospělou osobu 40,00 Kč, za dítě od šesti let a studenty do čtyřiadvaceti let 30,00 Kč.

Prohlídky ve všedních dnech jsou možné pouze po předchozí dohodě se správou zámku pro organizované skupiny nad 10 osob.


Veřejnost současně upozorňujeme, že byla zahájena památková obnova novogotické hradební zdi. Z tohoto důvodu prosíme o shovívanost s nutností uzavřít horní terasu
u zámku a pochůzí komunikaci pod hradbou. Stavební práce budou prováděny s největší ohleduplností vůči návštěvníkům a jejich bezpečnosti. Samotného návštěvního provozu a kulturních akcí na zámku, v oranžérii se zahradou a v parku se tato stavební činnost nedotkne.