Informace pro návštěvníky

Milovníci zámku Raduň,

letošní rok je pro nás výjimečný – připomínáme si čtyřicetileté výročí od otevření zámku veřejnosti. Při této příležitosti vás zveme k účasti na fotosoutěži, kde máte možnost vyhrát ve třech zajímavých kategoriích.

Nejstarší fotografie zámku: Pošlete nám co nejstarší fotografii zámku, kterou máte. Nezapomeňte uvést rok pořízení fotografie.

Umělecké foto zámku: Zachyťte krásu a atmosféru zámku prostřednictvím umělecké fotografie.

Fotografie zámku s osobním příběhem: Podělte se o fotografii, která má pro vás zvláštní význam. Připojte krátký text, který vysvětluje, proč je tato fotografie pro vás důležitá.

Fotografie v elektronické podobě zasílejte na e-mailovou adresu soutezradun@seznam.cz. Pokdu máte vytištěné fotografie, můžete je doručit v obálce s vaším jménem přímo na zámek Raduň (na vrátnici). Po skončení soutěže vám tištěné fotografie vrátíme.

Uzávěrka soutěže je 10. července. V každé kategorii budou vybrány tři nejlepší fotografie. Vyhlášení vítězů proběhne během akce 40 let s vámi dne 13. července.

Hlavní cenou jsou dvě volné vstupenky na Noc duchů a strašidel. Odměna čeká také na další umístěné.

Těšíme se na vaše fotografie a děkujeme, že s námi slavíte toto významné výročí!

Zasláním fotografií souhlasíte s jejich zveřejněním v rámci akce 40 let s vámi. Fotografie nebudou použity pro komerční účely.

 

Parkování

Parkoviště v bezprostředním sousedství zámeckého parku, cca 100 metrů od vstupu do zámku.

Přístupnost

Bezbariérový vstup je možný do přízemí návštěvního centra v sýpce a do okrasné zahrady u oranžérie; pro návštěvu oranžérii je možné využít mobilní nájezdní plošiny. 

Zvířata

Pro vstup malých zvířat je nutné výjimečné povolení správy zámku; do prostor oranžérie se zahradou je vstup zvířat zakázán všeobecně.

Cyklisté

Cyklistické trasy vedou po okraji vnější hranice zámeckého parku. V zámeckém parku je pohyb osob na kolech zakázán.

Občerstvení

V návštěvnickém centru (sýpka) se nachází kavárna s cukrárnou a malým občerstvením.